Your browser does not support JavaScript! Disqus Reaction Vote System ~~ Burtay.Org
    Follow @burtay  
  None

Disqus Reaction Vote System

   

Oluşturma Tarihi : 21.09.2018 18:15:47
Son Güncelleme   : 14.03.2019 16:20:52


16 numaralı blog postunu attıktan sonra postun altında disqus tarafından yeni eklenen reaction vote kısmı dikkatimi çekti. 5 farklı emoji ile konu içeriğini oylayarak diğer kullanıcılar için bir arama kriteri ve içerik oylaması olarak kullanılan minnoş bir sistem. Disqus kullanıcı potansiyelini düşününce 2 farklı oy vereni ip adreslerine göre kaydetmesi ve sorgulaması maliyeti arttıracak bir eylem. Kurumsal firmaların en ufak ayrıntıya kadar yön-eylem araştırması ve fiyat/maliyet-fayda hesapları yaptıkları için ve bu oranı maximize/minimize etmek için gözettikleri çabayı hesaba katınca ip adresleri için ayrı bir sorgulama getirmeyeceklerini düşündüm. Bunun yerine cookileri kullanırlar dedim ama onu bile tam yaptıkları söylenemez. Sistemi incelerseniz algoritmanın saçma bir temel üzerine oturtulduğunu göreceksiniz.

Charles konfigürasyonlarını yaptıktan sonra bir adet oy kullandım ve charles üzerinden takip ettim. Normalde cookielerin sıfırlanıp tekrardan üretilip post edilmesi gerekirken charles üzerinden repater'ı kullandığımda oyların sisteme geçtiğini gördüm.

Kullanılan oy ve mevcut durum


Charles üzerine yansayan trafik


Repeater'a girilen değer


Repeater'ın çalıştırılması


1-2 dakika sonrasında ki durum


Bu tabiki geçici bir durum olabilir, gönderilen oylamalar bir kaç saat belki gün sonra sıfırlanabilir. Bekleyip göreceğiz